Please enable JS

AKCESORIA I OSPRZĘT DO KOTŁÓW PELLPAL

Osprzęt do kotłów marki PellPal na pellet i PellPal D na drewno

Kotły PellPal zarówno w wersji z podajnikami na pellet jak również kotły spalające drewno na ruszcie żeliwnym wyposażone są standardowo w akcesoria, które zapewniają ich właściwą pracę i gwarantują prawidłowy przebieg procesu grzewczego. Dodatkowo standardowe wyposażenie może zostać zastąpione przez np. w przypadku sterownika PellPal PID Pellet na sterownik z kolorowym dotykowym wyświetlaczem. W takich też wersjach dostępne są kotły z automatycznymi podajnikami opału. Dodatkowo można zestaw grzewczy rozbudować o inne akcesoria. Poniżej prezentujemy osprzęt i akcesoria do kotłów marki PellPal®.


Sterownik PellPal PID Pellet
Regulator temperatury PELLPAL PID PELLET przeznaczony jest do sterowania pracą kotła c.o. wyposażonego w palnik peletowy. Sterownik obsługuje podajnik, dmuchawę, zapalarkę, pompę obiegową c.o., pompę ciepłej wody użytkowej oraz siłownik zaworu mieszającego Sterownik PellPal PID automatycznie rozpala opał (pellet) w palniku lub wygasza.

Sterownik PellPal Pid do kotłów PellPal

Sterownik PellPal PID Kolor LCD
Regulator temperatury PELLPAL PID PELLET LCD przeznaczony jest do sterowania pracą kotła c.o. wyposażonego w palnik peletowy. Sterownik obsługuje podajnik, dmuchawę, zapalarkę, pompę obiegową c.o., pompę ciepłej wody użytkowej, pompę cyrkulacyjną, pompę kotłową a także siłownik zaworu mieszającego 3 lub 4-ro drogowego. Regulator steruje pracą zapalarki opału dzięki czemu automatycznie rozpala paliwo w palniku lub wygasza.

Sterownik PellPal PID Kolor LCD z dotykowym wyświetlaczem

Panel pokojowy Termomiz
Panel termostatyczny Termomiz tzn. pilot pokojowy to standardowy termostat pokojowy, który po podłączeniu do regulatora PELLPAL PID PELLET, dodatkowo informuje o aktualnej temperaturze na kotle jak i na bojlerze (CWU). Dodatkową zaletą jest możliwość edytowania tych temperatur bez wychodzenia do kotłowni.

Panel pokojowy termostat do sterowników PellPal - Termomiz

Moduł internetowy Safe IT
Moduł internetowy SAFE IT to rozwiązanie sprzętowo-informatyczne do zdalnego monitorowania kotłów c.o. przy użyciu dowolnego elektronicznego urządzenia (laptop, komputer, tablet) podłączonego do sieci Internet. Moduł SAFE IT umożliwia również ustawienie parametrów konfiguracyjnych podłączonego sterownika.

Moduł internetowy do obsługi przez sieć internetową sterowników PellPal - Safe IT

Wentylator wyciągowy zestaw ze sterownikiem PELLPAL D
Prawidłowy proces spalania z zachowaniem odpowiednich parametrów możliwy jest przy odpowiednim ciągu kominowym. W przypadku zbyt niskiego ciągu w kominie spalanie w kotłach w tym także w kotłach PellPal D może być nieefektywne. Aby zwiększyć ciąg kominowy należy zastosować wentylator wyciągowy montowany na kominie (czopuchu) kotła, którego pracą steruje odpowiedni regulator w tym przypadku oferowany przez nas sterownik PellPal D. Do kotłów PellPal D opalanych drewnem gdzie proces spalania następuje na ruszcie żeliwnym można wykorzystać specjalnie przygotowany do nich zestaw.

Sterownik PellPal D z wentylatorem wyciągowym - zestaw do kotła PellPal D

Miarkownik ciągu Regulus
Miarkownik ciągu Regulus jest urządzeniem termostatycznym przeznaczonym do regulacji temperatury w kotłach opalanych paliwem stałym PellPal D. Głowica termostatyczna regulatora, pod wpływem wahań temperatury wody w kotle, przy pomocy dźwigni i łańcuszka otwiera lub przymyka przesłonę tym samym zwiększając lub zmniejszając dopływ powietrza do paleniska. Ustawienie żądanej temperatury kotła uzyskuje się przez ustawienie pokrętła nastawczego na regulatorze.

Miarkownik ciągu powietrza Regulus


Szukasz pomocy w wyborze odpowiednich części do swojego kotła PellPal?

Nie wiesz czy dane akcesorium, panel pokojowy, moduł internetowy będzie współpracował z Twoim kotłem PellPal?
Zastanawiasz się czy ciąg kominowy w Twoim budynku jest prawidłowy?
Skontaktuj się ze swoim dystrybutorem od którego zakupiony został kocioł PellPal lub z firmą od której planujesz zakup urządzenia grzewczego PellPal. Z pewnością doradzi Tobie co wybrać a przede wszystkim zaproponuje najwłaściwszy kocioł PellPal na pellet lub drewno uwzględniając Twoje potrzeby i warunki techniczne. Poszukaj najbliższego licencjonowanego dystrybutora ze swojej okolicy - mapa dystrybutorów i licencjonobiorców.

ADRES

63-300 PLESZEW, UL. SIENKIEWICZA 45 A

ZADZWOŃ DO NAS

+48 62 742 06 06