Please enable JS

KOCIOŁ NA DREWNO PELLPAL D - MOC 16 KW

Opis kotła PELLPAL D 16 kW

Mamy przyjemność zaprezentować nowoczesne urządzenie grzewcze, które łączy w sobie solidną budowę z wysokim poziomem wydajności. Kocioł PellPal D o mocy 16 kW na drewno zastosowanie znajduje w większych budynkach, których powierzchnia nie przekracza 160 m² - spalane paliwo bezproblemowo może podgrzewać zarówno pomieszczenia, jak i wodę użytkową znajdującą się w systemie instalacji. Opałem w opisywanym urządzeniu są polana, umieszczane jednorazowo w komorze przed rozpoczęciem pracy. Jej specjalna budowa umożliwia wydajne spalanie bez potrzeby częstego uzupełniania paliwa.
Sprawność kotła na drewno PellPal D o mocy 16 kW utrzymuje się na poziomie 91,4%. Ponadto w przeprowadzonych badaniach urządzenie zyskało 5 klasę, zgodną z normą EN 303-5 dotyczącej pełnej oraz deklarowanej sprawności, a także ocenę efektywności energetycznej A+. A to w połączeniu z niskim poziomem emisyjności pyłów zawieszonych poniżej 20 mg/m3 sprawia, że maszyna spełnia założenia projektu EcoDesign, w którym opisywane są wymagania energetyczno-emisyjne dla kotłów centralnego ogrzewania.
Model PellPal D o mocy 16 kW na drewno może pracować zarówno w układzie zamkniętym, jak i otwartym. W pierwszym systemie, do kotła należy zaimplementować obowiązkowe elementy w postaci zewnętrznej wężownicy, zaworu zabezpieczenia SYR 5067 oraz DBV2, a także naczynia przeponowego. Z kolei w układzie otwartym wystarczy zastosować jedynie przelewowe naczynie wzbiorcze. Dobór poszczególnych elementów będzie zależał od typu preferowanego układu, jednak do niezbędnych akcesoriów dla obu systemów zaliczamy specjalny zbiornik akumulacyjny o minimalnej pojemności 672 litrów.
Prezentowany piec na drewno należy do urządzeń nowoczesnej generacji, charakteryzujących się nieskomplikowaną konstrukcją, która zapewnia zarówno prostą obsługę, jak i bezproblemową konserwację maszyny. Pragniemy jednak przypomnieć, by przed pierwszym uruchomieniem sprzętu szczegółowo zapoznać się z dokumentacją dołączaną do zakupu. Zapewni to prawidłowe przygotowanie maszyny do pracy.

Podstawowe dane techniczne kotła PELLPAL D o mocy 16 kW

- znamionowa moc cieplna: 16 kW
- powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń: od 100 do 160 m2
- sprawność cieplna: 91,4 %
- klasa energetyczna: A+
- ciśnienie robocze: 2 bary
- pojemność wodna kotła: 70 litrów
- maksymalna temperatura robocza: 95 OC
- ciąg kominowy: 0,24 mbar
- masa załadunku opału: 8,5 kg
- długość kłód (polan drewna): 240 - 260 mm
- średnica kłód (polan drewna): FI 30 - 120 mm
- masa kotła: 315 kg
- pojemność zbiornika akumulacyjnego: 672 litry

Wymiary kotła PELLPAL D o mocy 16 kW

- szerokość korpusu kotła (B1): 438 mm
- szerokość kotła z króćcami i wziernikami (B): 626 mm
- głębokość korpusu kotła (L1): 632 mm
- głębokość kotła z rączkami i czopuchem (L): 997 mm
- wysokość korpusu kotła (H): 1269 mm
- wysokość od podłogi do środka czopucha (H1): 1103 mm (+/- 20 mm - regulacja nóżkami)
- średnica czopucha (D): 159 mm
- króćce wodne do podłączenia miarkownika ciągu: DN 25, 3/4 cala
- króćce wodne instalacji: DN 40, G 1 1/2 cala

Budowa kotła PELLPAL D 16 kW

Korpus kotła i płaszcze zewnętrzne wykonane są z atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm. Poszczególne elementy kotła wycinane są laserowo co zapewnia maksymalną dokładność i 100 % powtarzalność poszczególnych elementów, z których składa się dane urządzenie grzewcze.
Konstrukcja oparta jest o wymiennik z poziomymi kanałami konwekcyjnymi umieszczonymi w górnej części komory paleniska. W dolnej części kotła znajduje się palenisko wyposażone w ruszt żeliwny składający się z ułożonych obok siebie belek żeliwnych.
Kocioł wyposażony został w szczelnie zamykane drzwiczki umożliwiające obsługę kotła, załadunek opału, czyszczenie kanałów konwekcyjnych i komory spalania. W dolnych drzwiczkach zaprojektowana została klapka, której pozycja regulowana jest poprzez miarkownik ciągu powietrza Regulus. Wylot komina (czopuch) umieszczony jest z tyłu kotła. Króćce służące do podłączenia kotła do instalacji grzewczej znajdują się na górze kotła oraz w jego tylnej części. Na górze kotła znadują się również króćce służące do montażu miarkownika ciągu sterującego pracą klapki dopływu powietrza.

Kod EAN dla kotła PELLPAL D 16 kW

- kocioł PELLPAL D 16 kW - EAN: 5902429315305

Sugerowana cena detaliczna kotła PELLPAL D 16 kW:

- z miarkownikiem ciągu powietrza REGULUS: 8.700 zł brutto

Galeria zdjęć kotła PELLPAL D o mocy 16 kWADRES

63-300 PLESZEW, UL. SIENKIEWICZA 45 A

ZADZWOŃ DO NAS

+48 62 742 06 06