Please enable JS

KOCIOŁ NA DREWNO PELLPAL D - MOC 20 KW

Opis kotła PELLPAL D 20 kW

Najnowsze przepisy i wymagania antysmogowe zawierają bardzo wysokie zalecenia dotyczące sprawności oraz efektywności pieców grzewczych. Prezentowany kocioł PellPal D o mocy 20 kW na drewno to model, który bezproblemowo podgrzewa wodę użytkową oraz dba o komfortową temperaturę pomieszczeń znajdujących się na powierzchni od 160 do 200 m². Paliwem jest drewno w postaci polan, które przed rozpoczęciem pracy maszyny umieszcza się w specjalnie do tego zaprojektowanej komorze zasypowej. Jej budowa pozwala na znaczne ograniczenie intensywności uzupełniania paliwa.
Ponadto kocioł na drewno PellPal D o mocy 20 kW charakteryzuje się również wysokim poziomem sprawności, który sięga 90,9%. W badaniach kontrolnych zgodnych z normą EN-303-5 piec zyskał 5 klasę przy pełnej oraz deklarowanej, minimalnej wartości sprawności. Uzyskana przez urządzenie ocena efektywności energetycznej to A+, co wspólnie z niskim poziomem emisyjności pyłów PM (poniżej 20 mg/m3) zapewnia zgodność z unijnymi założeniami projektu EcoDesign.
Na dodatek prezentowany kocioł na drewno PellPal D o mocy 20 kW wyróżnia się również uniwersalnością, która w zależności od preferencji użytkownika pozwala pracować urządzeniu w dwóch systemach: otwartym i zamkniętym.
Pierwszy z nich wymaga jedynie zastosowanie otwartego naczynia wzbiorczego. Z kolei do drugiego obowiązkowy jest zakup zewnętrznych elementów - wężownicy schładzającej, naczynia przeponowego, zaworu DBV-2 odpowiadającego za odprowadzanie nadmiaru mocy cieplnej, a także zaworu zabezpieczenia termicznego SYR-5067, który stosuje się w modelach pozbawionych wymiennika chłodzącego. Zarówno do układu otwartego, jak i zamkniętego należy zastosować akumulacyjny zbiornik o minimalnej pojemności w wysokości 840 litrów.
Prosta konstrukcja kotła PellPal D o mocy 20 kW gwarantuje bezawaryjność pracy, znaczne ułatwienie czynności konserwujących, a także potrzebę uzupełnienia paliwa. Przed instalacją urządzenia zachęcamy do zapoznania się z załączoną do zakupu dokumentacją oraz instrukcją.

Podstawowe dane techniczne kotła PELLPAL D o mocy 20 kW

- znamionowa moc cieplna: 20 kW
- powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń: od 160 do 200 m2
- sprawność cieplna: 90,9 %
- klasa energetyczna: A+
- ciśnienie robocze: 2 bary
- pojemność wodna kotła: 83 litry
- maksymalna temperatura robocza: 95 OC
- ciąg kominowy: 0,27 mbar
- masa załadunku opału: 10,5 kg
- długość kłód (polan drewna): 240 - 260 mm
- średnica kłód (polan drewna): FI 30 - 120 mm
- masa kotła: 350 kg
- pojemność zbiornika akumulacyjnego: 840 litrów

Wymiary kotła PELLPAL D o mocy 20 kW

- szerokość korpusu kotła (B1): 438 mm
- szerokość kotła z króćcami i wziernikami (B): 626 mm
- głębokość korpusu kotła (L1): 670 mm
- głębokość kotła z rączkami i czopuchem (L): 1086 mm
- wysokość korpusu kotła (H): 1368 mm
- wysokość od podłogi do środka czopucha (H1): 1198 mm (+/- 20 mm - regulacja nóżkami)
- średnica czopucha (D): 177,8 mm
- króćce wodne do podłączenia miarkownika ciągu: DN 25, 3/4 cala
- króćce wodne instalacji: DN 40, G 1 1/2 cala

Budowa kotła PELLPAL D 20 kW

Korpus kotła i płaszcze zewnętrzne wykonane są z atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm. Poszczególne elementy kotła wycinane są laserowo co zapewnia maksymalną dokładność i 100 % powtarzalność poszczególnych elementów, z których składa się dane urządzenie grzewcze.
Konstrukcja oparta jest o wymiennik z poziomymi kanałami konwekcyjnymi umieszczonymi w górnej części komory paleniska. W dolnej części kotła znajduje się palenisko wyposażone w ruszt żeliwny składający się z ułożonych obok siebie belek żeliwnych.
Kocioł wyposażony został w szczelnie zamykane drzwiczki umożliwiające obsługę kotła, załadunek opału, czyszczenie kanałów konwekcyjnych i komory spalania. W dolnych drzwiczkach zaprojektowana została klapka, której pozycja regulowana jest poprzez miarkownik ciągu powietrza Regulus. Wylot komina (czopuch) umieszczony jest z tyłu kotła. Króćce służące do podłączenia kotła do instalacji grzewczej znajdują się na górze kotła oraz w jego tylnej części. Na górze kotła znadują się również króćce służące do montażu miarkownika ciągu sterującego pracą klapki dopływu powietrza.

Kod EAN dla kotła PELLPAL D 20 kW

- kocioł PELLPAL D 20 kW - EAN: 5902429315312

Sugerowana cena detaliczna kotła PELLPAL D 20 kW:

- z miarkownikiem ciągu powietrza REGULUS: 9.000 zł brutto

Galeria zdjęć kotła PELLPAL D o mocy 20 kWADRES

63-300 PLESZEW, UL. SIENKIEWICZA 45 A

ZADZWOŃ DO NAS

+48 62 742 06 06