Please enable JS

KOCIOŁ NA DREWNO PELLPAL D - MOC 25 KW

Opis kotła PELLPAL D 25 kW

Prezentowanym urządzeniem jest nowoczesny model piecyka, który spełnia najnowsze przepisy antysmogowe i zalecenia unijne dotyczące efektywności pieców grzewczych. Kocioł PellPal D o mocy 25 kW na drewno łączy w sobie funkcjonalność, prostą obsługę i wytrzymałą konstrukcję. Zastosowanie odnajdzie w gospodarstwie domowym, którego powierzchnia nie przekracza 250 m² - idealnie nadaje się zarówno do ogrzewania pomieszczeń, jak i podgrzewania wody użytkowej. Spalanym paliwem są polana umieszczane w specjalnie zaprojektowanej komorze, która zapewnia łatwą obsługę pieca, załadunek wymaganego opału, a także konserwację komory oraz kanałów konwekcyjnych przez użytkownika.
Podczas badań zgodnych z normą EN 303-5 dotyczącej emisji tlenku węgla, substancji smolistych, pyłów oraz poziomu wymaganej sprawności kocioł na drewno PellPal D o mocy 25 kW uzyskał najwyższą, 5 klasę. Zgodnie z wynikiem, urządzenie cechuje się wysoką sprawnością, która sięga powyżej 90%, klasą energetyczną A+, a także niskiej emisyjności pyłów zawieszonych w powietrzu o poziomie niższym od 20 mg/m3. Ponadto urządzenie grzewcze spełnia założenia projektu EcoDesign, które dotyczą właściwości energetyczno-emisyjnych dla kotłów pracujących w układzie centralnego ogrzewania.
Zgodnie z indywidualnymi preferencjami użytkownika, kocioł PellPal D o mocy 25 kW może pracować w otwartym lub zamkniętym układzie. W przypadku wyboru pierwszej opcji wystarczy jedynie zastosować wzbiorcze naczynie otwarte. Z kolei do systemu zamkniętego niezbędne jest dobranie zewnętrznych elementów wyposażenia, do których należy wężownica zapobiegająca przegrzaniu, naczynie przeponowe zabezpieczające przed nagłymi skokami ciśnienia, zawór bezpieczeństwa DBV 2, a także zawór zabezpieczenia termicznego SYR 5067. Zgodnie z wybranym układem, do każdego z nich obowiązkowe jest wyposażenie kotła w specjalny zbiornik akumulacyjny. Zachęcamy również do zapoznania się ze szczegółową budową urządzenia, znajdującą się poniżej oraz do kontaktu z nami.

Podstawowe dane techniczne kotła PELLPAL D o mocy 25 kW

- znamionowa moc cieplna: 25 kW
- powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń: do 250 m2
- sprawność cieplna: 90,3 %
- klasa energetyczna: A+
- ciśnienie robocze: 2 bary
- pojemność wodna kotła: 87 litrów
- maksymalna temperatura robocza: 95 OC
- ciąg kominowy: 0,25 mbar
- masa załadunku opału: 13 kg
- długość kłód (polan drewna): 240 - 260 mm
- średnica kłód (polan drewna): FI 30 - 120 mm
- masa kotła: 350 kg
- pojemność zbiornika akumulacyjnego: 1050 litrów

Wymiary kotła PELLPAL D o mocy 25 kW

- szerokość korpusu kotła (B1): 488 mm
- szerokość kotła z króćcami i wziernikami (B): 676 mm
- głębokość korpusu kotła (L1): 670 mm
- głębokość kotła z rączkami i czopuchem (L): 1085 mm
- wysokość korpusu kotła (H): 1368 mm
- wysokość od podłogi do środka czopucha (H1): 1245 mm (+/- 20 mm - regulacja nóżkami)
- średnica czopucha (D): 177,8 mm
- króćce wodne do podłączenia miarkownika ciągu: DN 25, 3/4 cala
- króćce wodne instalacji: DN 40, G 1 1/2 cala

Budowa kotła PELLPAL D 25 kW

Korpus kotła i płaszcze zewnętrzne wykonane są z atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm. Poszczególne elementy kotła wycinane są laserowo co zapewnia maksymalną dokładność i 100 % powtarzalność poszczególnych elementów, z których składa się dane urządzenie grzewcze.
Konstrukcja oparta jest o wymiennik z poziomymi kanałami konwekcyjnymi umieszczonymi w górnej części komory paleniska. W dolnej części kotła znajduje się palenisko wyposażone w ruszt żeliwny składający się z ułożonych obok siebie belek żeliwnych.
Kocioł wyposażony został w szczelnie zamykane drzwiczki umożliwiające obsługę kotła, załadunek opału, czyszczenie kanałów konwekcyjnych i komory spalania. W dolnych drzwiczkach zaprojektowana została klapka, której pozycja regulowana jest poprzez miarkownik ciągu powietrza Regulus. Wylot komina (czopuch) umieszczony jest z tyłu kotła. Króćce służące do podłączenia kotła do instalacji grzewczej znajdują się na górze kotła oraz w jego tylnej części. Na górze kotła znadują się również króćce służące do montażu miarkownika ciągu sterującego pracą klapki dopływu powietrza.

Kod EAN dla kotła PELLPAL D 25 kW

- kocioł PELLPAL D 25 kW - EAN: 5902429315329

Sugerowana cena detaliczna kotła PELLPAL D 25 kW:

- z miarkownikiem ciągu powietrza REGULUS: 9.300 zł brutto

Galeria zdjęć kotła PELLPAL D o mocy 25 kWADRES

63-300 PLESZEW, UL. SIENKIEWICZA 45 A

ZADZWOŃ DO NAS

+48 62 742 06 06