Please enable JS

KOCIOŁ NA PELLET PELLPAL O MOCY 12 KW

Opis kotła PELLPAL 12 kW

Jeśli starasz się o dofinansowanie na wymianę starego lub nie do końca wydajnego urządzenia grzewczego, to pozwól, że zaprezentujemy Ci zieloną alternatywę. Kocioł na pellet o mocy 12 kW skutecznie ogrzeje pomieszczenie o powierzchni dochodzącej do nawet 150 m2 wraz z jednoczesną obsługą ciepłej wody użytkowej. Możesz zapomnieć o modelach na węgiel czy gaz, które cechują się wysoką emisyjnością substancji smolistych. Prezentowane urządzenie spala bezpieczne dla środowiska biopaliwo, czyli granulat z biomasy zwany pelletem o średnicy od 6 do 8 mm.
Kocioł o mocy 12 kW cechuje się wysoką wydajnością i sprawnością sięgającą nawet 90,3%. Podczas atestów i badań, urządzenie uzyskało klasę energetyczną A+, zgodną z normą EN 303-5. Tym samym urządzenie na pellet spełnia założenia ekoprojektu EcoDesign – wszystko dzięki niskiej emisyjności pyłów PM o poziomie niższym od 20 mg/m3, co równocześnie kwalifikuje sprzęt w ramach chęci uzyskania dotacji z projektów rządowych dotyczących wymiany urządzenia grzewczego w swoim domostwie.
Należy powiedzieć też o wyposażeniu kotła. Sprzęt jakim jest kocioł grzewczy PellPal o mocy 12 kW cechują nowoczesne palniki QPELL, które wydajnie i niskoemisyjnie spalają biopaliwo. Za pracę nadmuchowego wentylatora, cały proces rozpalania, spalania oraz dostarczania odpowiedniej ilości paliwa do palnika odpowiada znajdujący się w standardowym wyposażeniu palnika sterownik PellPal PID. Mikroprocesorowy regulator w razie potrzeby może być zastąpiony sterownikiem z kolorowym i dotykowym wyświetlaczem LCD, który polecany jest osobom ceniącym sobie nowoczesne dodatki.
Największą zaletą urządzenia na pellet o mocy 12 kW jest to, że kocioł bezproblemowo pracuje w układzie otwartym, który jest wyposażony w naczynie wzbiorcze. Sprzęt sprawdzi się też w zamkniętych układach, do których instaluje się dodatkowe wyposażenie w postaci zewnętrznej wężownicy schładzającej, zaworu bezpieczeństwa DBV2, zabezpieczenia termicznego SYR 5067 oraz naczynia przeponowego. Pamiętaj, że dobór odpowiednich elementów do kotłów o mocy 12 kW będzie zależny od preferowanego sposobu zabezpieczenia układu.

Podstawowe dane techniczne kotła PELLPAL o mocy 12 kW

- znamionowa moc cieplna: 12 kW
- powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń: do 150 m2
- sprawność cieplna: 90,3 %
- klasa energetyczna: A+
- ciśnienie robocze: 2 bary
- pojemność wodna kotła: 50 litrów
- maksymalna temperatura robocza: 85 OC
- pojemność zasobnika opału (pelletu): ok. 90 kg
- objętość zasobnika opału (pelletu): 140 litrów
- masa kotła bez wody: 210 kg

Wymiary kotła PELLPAL o mocy 12 kW

- szerokość korpusu kotła (-): 480 mm
- szerokość podstawy korpusu kotła (-): 560 mm
- szerokość zestawu (-): 1040 mm
- głębokość korpusu kotła (-): 462 mm
- głębokość kotła z palnikiem (-): 828 mm
- wysokość korpusu kotła (-): 1000 mm
- wysokość korpusu kotła z czopuchem (-): 1088 mm
- wysokość zestawu kotła i zbiornika (-): 1160 mm
- średnica czopucha (-): 127 mm
- króćce wodne instalacji: DN 25, 1 cal

Wymiary zbiornika na pellet:
- szerokość: 490 mm
- głębokość: 490 mm
- wysokość: 1160 mm
- otwór na ślimak: FI 63 mm
- grubość blachy: korpus 0,8 mm, nogi 2 mm

Budowa kotła PELLPAL 12 kW

Korpus kotła i płaszcze zewnętrzne wykonane są z atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm. Poszczególne elementy kotła wycinane są laserowo co zapewnia maksymalną dokładność i 100 % powtarzalność poszczególnych elementów, z których składa się dane urządzenie grzewcze.
Konstrukcja oparta jest o wymiennik z poziomymi kanałami konwekcyjnymi umieszczonymi w górnej części komory paleniska. Zbiornik opału znajduje się obok korpusu kotła z prawej lub lewej strony, posiada własne nogi i nie jest trwale połączony z korpusem.
Kocioł wyposażony został w szczelnie zamykane drzwiczki umożliwiające obsługę kotła, czyszczenie kanałów konwekcyjnych i komory spalania. W dolnych drzwiczkach korpusu umieszczony jest nowoczesny palnik pelletowy QPELL. Opał dostarczany jest do palnika podajnikiem ślimakowym i zsypywany jest poprzez rurę spiro. Zastosowanie rury spiro zabezpiecza zbiornik z opałem przed przedostaniem się do niego ognia. Wylot komina (czopuch) umieszczony jest na górze kotła i skierowany jest do góry.
Króćce służące do podłączenia kotła do instalacji grzewczej znajdują się na górze kotła oraz w jego tylnej części. Przed podłączeniem kotła do instalacji należy ustawić go na stablnym podłożu i wypoziomować za pomocą nóżek, w które wyposażone zostało urządzenie grzewcze i zbiornik na opał.

Orientacyjne nastawy sterownika PellPal PID Pellet

W prezentowanym dokumencie prezentujemy orientacyjne i optymalne nastawy jakie należy zastosować w swoim sterowniku PellPal PID Pellet współpracującym z kotłem PellPal o mocy 12 kW. Dokument można pobrać TUTAJ.

Kod EAN dla kotła PELLPAL 12 kW

- kocioł PELLPAL 12 kW - EAN: 5902429315275
- kocioł PELLPAL 12 kW LCD - EAN: 5902429315466

Sugerowana cena detaliczna kotła PELLPAL 12 kW:

- ze sterownikiem PELLPAL PID PELLET: 11.000 zł brutto
- ze sterownikiem PELLPAL PID PELLET - LCD (dotykowy wyświetlacz): 12.300 zł brutto

Galeria zdjęć kotła PELLPAL o mocy 12 kWCennik usług serwisowych

Usługi serwisowe kotłów PellPal na pellet objęte są poniższym cennikiem:
- pierwsze uruchomienie: 400 zł netto / 492 zł brutto
- przegląd okresowy: 350 zł netto / 430 zł brutto
- dojazd do Klienta: stawka ustalana z serwisem
- roboczogodzina: 150 zł netto / 184,50 zł brutto - usługi poza standardowym zakresem obsługi

ADRES

63-300 PLESZEW, UL. SIENKIEWICZA 45 A

ZADZWOŃ DO NAS

+48 62 742 06 06