Please enable JS

KOCIOŁ PELLPAL O MOCY 12 KW

PELLPAL 12 KW

MOC: 12 KW

POW. GRZEWCZA: do 150 m2


WYMIARY KOTŁA / ZESTAWU


SZER. (K): 480 mm

SZER. (Z): 1060 mm

DŁ.: 1000 mm

WYS. (K): 1000 mm

WYS. (Z): 1150 mm

CZOPUCH: FI 130

MASA: 210 kg

ZASYP KOSZA: około 75 kg

Kocioł PellPal o mocy 12 kW przeznaczony jest do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni do 150 m2 a także podgrzewania wody w układach ciepłej wody użytkowej. Przeznaczony jest do spalania biopaliwa - pelletu drzewnego o średnicy od 6 do 8 mm.

Posiada wysoką sprawność sięgającą 90,3%. W badaniach uzyskał klasę 5 według normy EN 303-5 oraz spełnia wymagania ekoprojektu (EcoDesign). Klasa energetyczna kotła to A+. Kocioł uzyskał bardzo niską emisję pyłów PM poniżej 20 mg/m3 co daje możliwość uzyskania wyższego dofinansowania na wymianę kotła.

Konstrukcja oparta jest o wymiennik z poziomymi kanałami konwekcyjnymi. Zbiornik opału znajduje obok korpusu kotła. W dolnych drzwiczkach korpusu umieszczony jest nowoczesny palnik pelletowy QPELL. Opał dostarczany jest do palnika podajnikiem ślimakowym i zsypywany jest poprzez rurę spiro. Zastosowanie rury spiro zabezpiecza zbiornik z opałem przed przedostaniem się do niego ognia. Wylot komina (czopuch) umieszczony jest na górze kotła i skierowany jest do góry. Zbiornik posiada własne nogi i nie jest trwale połączony z korpusem.

Procesem spalania, dostarczaniem odpowiedniej dawki opału do palnika, rozpaleniem a także pracą wentylatora nadmuchowego umieszczonego w palniku zajmuje się mikroprocesorowy sterownik PellPal PID Pellet.

Kocioł może pracować w układzie otwartym wyposażonym w otwarte naczynie wzbiorcze jak również zamkniętym przy wyposażeniu układu grzewczego w niezbędne elementy typu zewnętrzna wężownica schładająca, zawór bezpieczeństwa DBV 2, zawór zabezpieczenia termicznego SYR 5067, naczynie przeponowe. W zależności od wybranego sposobu zabezpieczenia należy zastosować odpowiednie elementy.

Orientacyjne nastawy sterownika PellPal PID Pellet

W prezentowanym dokumencie prezentujemy orientacyjne i optymalne nastawy jakie należy zastosować w swoim sterowniku PellPal PID Pellet współpracującym z kotłem PellPal o mocy 12 kW. Dokument można pobrać TUTAJ.


Sugerowana cena detaliczna:

- ze sterownikiem PELLPAL PID PELLET: 11000 zł brutto
- ze sterownikiem PELLPAL PID PELLET - LCD (dotykowy wyświetlacz): 12300 zł brutto

ADRES

63-300 PLESZEW, UL. SIENKIEWICZA 45 A

ZADZWOŃ DO NAS

+48 62 742 06 06