Please enable JS

KOCIOŁ NA PELLET PELLPAL O MOCY 18 KW

Opis kotła PELLPAL 18 kW

Przedstawiamy Państwu nowoczesne i ekonomiczne urządzenie grzewcze na biopaliwo. Kocioł na pellet o mocy 18 kW charakteryzuje się wysoką sprawnością, dzięki której urządzenie jest w stanie ocieplić pomieszczenia znajdujące się na powierzchni dochodzącej do 220 m2, przy jednoczesnym podgrzewaniu wody użytkowej. Wspomnianym biopaliwem jest pellet o średnicy od 6 do 8 mm, który idealnie spełnia wymagania większych domków jednorodzinnych oraz budynków użyteczności publicznej.
Sprawność kotła na pellet o mocy 18 kW dochodzi do 91,5%, co potwierdzają badania przeprowadzone zgodnie z normą EN 303-5, na których urządzenie grzewcze otrzymało 5 klasę. Klasa energetyczna kotła c.o. to A+, która zaświadcza o energooszczędności i niezwykłej sprawności sprzętu. A to w połączeniu z niskim poziomem emisyjności tlenku węgla, substancji smolistych oraz pyłów (o stopniu niższym od 20 mg/m3) daje możliwość skorzystania z wyższego dofinansowania na wymianę kotła zgodnie z ekoprojektem EcoDesign.
Nowoczesny wygląd, sprawdzona wydajność
Standardowe wyposażenie urządzenia na pellet o mocy 18 kW obejmuje:
- palnik QPELL, który bardzo wydajnie spala biopaliwo,
- wentylator nadmuchowy, który dostarczają powietrze do komory spalania,
- sterownik PellPal PID, który jest odpowiedzialny za rozpylenie, utrzymywanie i kontrolę procesu spalania poprzez regularne dostarczanie opału.
Dodatkowym wyposażeniem kotła na pellet o mocy 18 kW jest sterownik wyposażony w kolorowy i dotykowy wyświetlacz (dostępny jako opcja wyposażenia), który jeszcze bardziej ułatwi obsługę urządzenia grzewczego. Kocioł przystosowany jest do pracy w systemie otwartym (układ wyposażony w przelewowe naczynie wzbiorcze), w którym instalacja połączona jest z bezpośrednio z powietrzem gromadzonym w naczyniu. Jeśli jednak pojawi się potrzeba wykorzystania jej w układzie zamkniętym, to niezbędny okaże się zakup dodatkowych elementów w postaci wężownicy schładzającej, zaworu bezpieczeństwa DBV2 i zabezpieczenia termicznego SYR 5067 oraz naczynia przeponowego. Zastosowane urządzenia zniwelują szansę na pojawienie się nadciśnienia, które może być groźne dla założonej instalacji.

Podstawowe dane techniczne kotła PELLPAL o mocy 18 kW

- znamionowa moc cieplna: 18 kW
- powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń: do 220 m2
- sprawność cieplna: 91,5 %
- klasa energetyczna: A+
- ciśnienie robocze: 2 bary
- pojemność wodna kotła: 80 litrów
- maksymalna temperatura robocza: 85 OC
- pojemność zasobnika opału (pelletu): ok. 115 kg
- objętość zasobnika opału (pelletu): 180 litrów
- masa kotła bez wody: 255 kg

Wymiary kotła PELLPAL o mocy 18 kW

- szerokość korpusu kotła (-): 480 mm
- szerokość podstawy korpusu kotła (-): 560 mm
- szerokość zestawu (-): 1040 mm
- głębokość korpusu kotła (-): 462 mm
- głębokość kotła z palnikiem (-): 828 mm
- wysokość korpusu kotła (-): 1230 mm
- wysokość korpusu kotła z czopuchem (-): 1322 mm
- wysokość zestawu kotła i zbiornika (-): 1403 mm
- średnica czopucha (-): 127 mm
- króćce wodne instalacji: DN 25, 1 cal

Wymiary zbiornika na pellet:
- szerokość: 490 mm
- głębokość: 490 mm
- wysokość: 1403 mm
- otwór na ślimak: FI 63 mm
- grubość blachy: korpus 0,8 mm, nogi 2 mm

Budowa kotła PELLPAL 18 kW

Korpus kotła i płaszcze zewnętrzne wykonane są z atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm. Poszczególne elementy kotła wycinane są laserowo co zapewnia maksymalną dokładność i 100 % powtarzalność poszczególnych elementów, z których składa się dane urządzenie grzewcze.
Konstrukcja oparta jest o wymiennik z poziomymi kanałami konwekcyjnymi umieszczonymi w górnej części komory paleniska. Zbiornik opału znajduje się obok korpusu kotła z prawej lub lewej strony, posiada własne nogi i nie jest trwale połączony z korpusem.
Kocioł wyposażony został w szczelnie zamykane drzwiczki umożliwiające obsługę kotła, czyszczenie kanałów konwekcyjnych i komory spalania. W dolnych drzwiczkach korpusu umieszczony jest nowoczesny palnik pelletowy QPELL. Opał dostarczany jest do palnika podajnikiem ślimakowym i zsypywany jest poprzez rurę spiro. Zastosowanie rury spiro zabezpiecza zbiornik z opałem przed przedostaniem się do niego ognia. Wylot komina (czopuch) umieszczony jest na górze kotła i skierowany jest do góry.
Króćce służące do podłączenia kotła do instalacji grzewczej znajdują się na górze kotła oraz w jego tylnej części. Przed podłączeniem kotła do instalacji należy ustawić go na stablnym podłożu i wypoziomować za pomocą nóżek, w które wyposażone zostało urządzenie grzewcze i zbiornik na opał.

Orientacyjne nastawy sterownika PellPal PID Pellet

W prezentowanym dokumencie prezentujemy orientacyjne i optymalne nastawy jakie należy zastosować w swoim sterowniku PellPal PID Pellet współpracującym z kotłem PellPal o mocy 18 kW. Dokument można pobrać TUTAJ.

Kod EAN dla kotła PELLPAL 18 kW

- kocioł PELLPAL 18 kW - EAN: 5902429315282
- kocioł PELLPAL 18 kW LCD - EAN: 5902429315473

Sugerowana cena detaliczna kotła PELLPAL 18 kW:

- ze sterownikiem PELLPAL PID PELLET: 12.500 zł brutto
- ze sterownikiem PELLPAL PID PELLET - LCD (dotykowy wyświetlacz): 13.800 zł brutto

Galeria zdjęć kotła PELLPAL o mocy 18 kWCennik usług serwisowych

Usługi serwisowe kotłów PellPal na pellet objęte są poniższym cennikiem:
- pierwsze uruchomienie: 400 zł netto / 492 zł brutto
- przegląd okresowy: 350 zł netto / 430 zł brutto
- dojazd do Klienta: stawka ustalana z serwisem
- roboczogodzina: 150 zł netto / 184,50 zł brutto - usługi poza standardowym zakresem obsługi

ADRES

63-300 PLESZEW, UL. SIENKIEWICZA 45 A

ZADZWOŃ DO NAS

+48 62 742 06 06