Please enable JS

KOCIOŁ NA PELLET PELLPAL O MOCY 8 KW SLIM

Opis kotła PELLPAL 8 kW SLIM

Kocioł PellPal na pellet o mocy 8 kW SLIM przeznaczony jest do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni do 100 m2 a także podgrzewania wody w układach ciepłej wody użytkowej. Przeznaczony jest do spalania biopaliwa - pelletu drzewnego o średnicy od 6 do 8 mm.
Posiada wysoką sprawność sięgającą 90,9 %. W badaniach uzyskał klasę 5 według normy EN 303-5 oraz spełnia wymagania ekoprojektu (EcoDesign). Klasa energetyczna kotła to A+. Kocioł uzyskał bardzo niską emisję pyłów PM poniżej 20 mg/m3 co daje możliwość uzyskania wyższego dofinansowania na wymianę kotła.
Kocioł wyposażony został w nowoczesny palnik QPELL, w którym bardzo wydajne spalany jest pellet. Całym procesem spalania, rozpaleniem, dostarczaniem odpowiedniej dawki opału do palnika a także pracą wentylatora nadmuchowego umieszczonego w palniku zajmuje się mikroprocesorowy sterownik PellPal PID Pellet - wyposażenie standardowe. Urządzenie grzewcze jakim jest kocioł PellPal 8 kW dostępne jest również ze sterownikiem PellPal PID - Kolor LCD z dotykowym wyświetlaczem.
Kocioł może pracować w układzie otwartym wyposażonym w otwarte naczynie wzbiorcze jak również układzie zamkniętym przy wyposażeniu układu grzewczego w niezbędne elementy typu zewnętrzna wężownica schładająca, zawór bezpieczeństwa DBV 2, zawór zabezpieczenia termicznego SYR 5067, naczynie przeponowe. W zależności od wybranego sposobu zabezpieczenia należy zastosować odpowiednie elementy.

Podstawowe dane techniczne kotła PELLPAL o mocy 8 kW SLIM

- znamionowa moc cieplna: 8 kW
- powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń: do 100 m2
- sprawność cieplna: 90,9 %
- klasa energetyczna: A+
- ciśnienie robocze: 2 bary
- pojemność wodna kotła: 40 litrów
- maksymalna temperatura robocza: 85 OC
- pojemność zasobnika opału (pelletu): ok. 45 kg
- objętość zasobnika opału (pelletu): 61 litrów
- masa kotła bez wody: 205 kg

Wymiary kotła PELLPAL o mocy 8 kW SLIM

- szerokość korpusu kotła (-): 400 mm
- szerokość podstawy korpusu kotła (-): 470 mm
- głębokość korpusu kotła (-): 451 mm
- głębokość kotła z palnikiem (-): 826 mm
- wysokość korpusu kotła (-): 934 mm
- wysokość do dolnej krawędzi czopucha (-): 844 mm
- wysokość zestawu kotła ze zbiornikiem (-): 1360 mm
- średnica czopucha (-): 127 mm
- króćce wodne instalacji: DN 25, 1 cal

Wymiary zbiornika na pellet:
- szerokość: 420 mm
- głębokość: 684 mm
- grubość blachy: korpus 0,8 mm

Budowa kotła PELLPAL 8 kW SLIM

Korpus kotła i płaszcze zewnętrzne wykonane są z atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm. Poszczególne elementy kotła wycinane są laserowo co zapewnia maksymalną dokładność i 100 % powtarzalność poszczególnych elementów, z których składa się dane urządzenie grzewcze.
Konstrukcja oparta jest o wymiennik z poziomymi kanałami konwekcyjnymi umieszczonymi w górnej części komory paleniska. Zbiornik opału znajduje się nad korpusem kotła. Umieszczenie zbiornika opału nad korpusem kotła pozowliło również uzyskać małą szerokość zestawu grzewczego przez co może być zastosowany w małych pomieszczeniach.
Kocioł wyposażony został w szczelnie zamykane drzwiczki umożliwiające obsługę kotła, czyszczenie kanałów konwekcyjnych i komory spalania. W dolnych drzwiczkach korpusu umieszczony jest nowoczesny palnik pelletowy QPELL. Opał dostarczany jest do palnika podajnikiem ślimakowym i zsypywany jest poprzez rurę spiro. Zastosowanie rury spiro zabezpiecza zbiornik z opałem przed przedostaniem się do niego ognia. Wylot komina (czopuch) umieszczony jest z tyłu kotła, na górze pod kątem 45 stopni i skierowany do góry.
Króćce służące do podłączenia kotła do instalacji grzewczej znajdują się na górze kotła oraz w jego tylnej części. Przed podłączeniem kotła do instalacji należy ustawić go na stablnym podłożu i wypoziomować za pomocą nóżek, w które wyposażone zostało urządzenie grzewcze.

Orientacyjne nastawy sterownika PellPal PID Pellet

W prezentowanym dokumencie prezentujemy orientacyjne i optymalne nastawy jakie należy zastosować w swoim sterowniku PellPal PID Pellet współpracującym z kotłem PellPal o mocy 8 kW SLIM. Dokument można pobrać TUTAJ.

Kod EAN dla kotła PELLPAL 8 kW SLIM

- kocioł PELLPAL 8 kW SLIM - EAN: 5902429315251
- kocioł PELLPAL 8 kW SLIM LCD - EAN: 5902429315442

Sugerowana cena detaliczna kotła PELLPAL 8 kW SLIM:

- ze sterownikiem PELLPAL PID PELLET: 9.700 zł brutto
- ze sterownikiem PELLPAL PID PELLET - LCD (dotykowy wyświetlacz): 11.000 zł brutto

Galeria zdjęć kotła PELLPAL o mocy 8 kW SLIMCennik usług serwisowych

Usługi serwisowe kotłów PellPal na pellet objęte są poniższym cennikiem:
- pierwsze uruchomienie: 400 zł netto / 492 zł brutto
- przegląd okresowy: 350 zł netto / 430 zł brutto
- dojazd do Klienta: stawka ustalana z serwisem
- roboczogodzina: 150 zł netto / 184,50 zł brutto - usługi poza standardowym zakresem obsługi

ADRES

63-300 PLESZEW, UL. SIENKIEWICZA 45 A

ZADZWOŃ DO NAS

+48 62 742 06 06