Please enable JS

KOCIOŁ NA PELLET PELLPAL O MOCY 8 KW

Opis kotła PELLPAL 8 kW

Mamy przyjemność zaprezentować jedno z najnowszych urządzeń grzewczych, które nadaje się do ogrzewania domowych pomieszczeń. Kocioł na pellet o mocy 8 kW poradzi sobie z większymi powierzchniami sięgającymi nawet 100 m2wraz z jednoczesnym zadbaniem o ciepłą wodę użytkową. Do spalania maszyna wykorzystuje biopaliwo – granulat o wielkości od 6 do 8 mm, które jest korzystnym, ekologicznym rozwiązaniem. To doskonała alternatywa dla modeli obsługujących węgiel oraz gaz, ponieważ niska emisyjność substancji smolistych połączona z wydajnym spalaniem znacznie wpłynie na ostateczne koszty za energię.
Z kotłem na pellet o mocy 8 kW każde gospodarstwo domowe może liczyć na wysoką wydajność urządzenia, która sięga ponad 90%. Sprzęt posiada niezbędne certyfikaty, bo podczas atestowania uzyskało klasę energetyczną A+ - wszystko dzięki niskiej emisyjności pyłów PM (znacznie poniżej 20 mg/m3), co kwalifikuje się w ramach starania się przez użytkowników o wyższe dofinansowanie na wymianę starego urządzenia grzewczego lub zakupu całkowicie nowego.
Warto też wspomnieć o wyposażeniu kotła na pellet. Urządzenie zawdzięcza wydajną pracę z mocą sięgającą 8 kW dzięki nowoczesnym palnikom, w których biopaliwo ulega procesowi spalania. Za kontrolę stanu opału, jego automatyczne rozpalenie oraz pracę nadmuchowego wentylatora odpowiada sterownik mikroprocesorowy PellPal PID. W razie potrzeby dostępne są również modele wyposażone z kolorowy, dotykowy wyświetlacz LCD, które dedykowane są osobom ceniącym sobie nowoczesne dodatki.
Kocioł na pellet o mocy 8 kW może działać w zarówno zamkniętym układzie ciśnieniowym, jak i otwartym układzie. Trzeba wspomnieć, że do urządzenia można doinstalować wyposażenie w postaci schładzającej, zewnętrznej wężownicy, naczynia przeponowego, zaworu odpowiadającego za bezpieczeństwo termiczne SYR 5067 oraz DBV2. Dobór elementów do kotła o mocy 8 kW będzie zależny od preferowanego sposobu zabezpieczenia układu grzewczego.

Podstawowe dane techniczne kotła PELLPAL o mocy 8 kW

- znamionowa moc cieplna: 8 kW
- powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń: do 100 m2
- sprawność cieplna: 90,9 %
- klasa energetyczna: A+
- ciśnienie robocze: 2 bary
- pojemność wodna kotła: 40 litrów
- maksymalna temperatura robocza: 85 OC
- pojemność zasobnika opału (pelletu): ok. 90 kg
- objętość zasobnika opału (pelletu): 140 litrów
- masa kotła bez wody: 205 kg

Wymiary kotła PELLPAL o mocy 8 kW

- szerokość korpusu kotła (-): 400 mm
- szerokość podstawy korpusu kotła (-): 470 mm
- szerokość zestawu (-): 960 mm
- głębokość korpusu kotła (-): 451 mm
- głębokość kotła z palnikiem (-): 826 mm
- wysokość korpusu kotła (-): 1039 mm
- wysokość do dolnej krawędzi czopucha (-): 844 mm
- wysokość zestawu kotła i zbiornika (-): 1160 mm
- średnica czopucha (-): 127 mm
- króćce wodne instalacji: DN 25, 1 cal

Wymiary zbiornika na pellet:
- szerokość: 490 mm
- głębokość: 490 mm
- wysokość: 1160 mm
- otwór na ślimak: FI 63 mm
- grubość blachy: korpus 0,8 mm, nogi 2 mm

Budowa kotła PELLPAL 8 kW

Korpus kotła i płaszcze zewnętrzne wykonane są z atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm. Poszczególne elementy kotła wycinane są laserowo co zapewnia maksymalną dokładność i 100 % powtarzalność poszczególnych elementów, z których składa się dane urządzenie grzewcze.
Konstrukcja oparta jest o wymiennik z poziomymi kanałami konwekcyjnymi umieszczonymi w górnej części komory paleniska. Zbiornik opału znajduje się obok korpusu kotła z prawej lub lewej strony, posiada własne nogi i nie jest trwale połączony z korpusem.
Kocioł wyposażony został w szczelnie zamykane drzwiczki umożliwiające obsługę kotła, czyszczenie kanałów konwekcyjnych i komory spalania. W dolnych drzwiczkach korpusu umieszczony jest nowoczesny palnik pelletowy QPELL. Opał dostarczany jest do palnika podajnikiem ślimakowym i zsypywany jest poprzez rurę spiro. Zastosowanie rury spiro zabezpiecza zbiornik z opałem przed przedostaniem się do niego ognia. Wylot komina (czopuch) umieszczony jest z tyłu kotła, na górze pod kątem 45 stopni i skierowany do góry.
Króćce służące do podłączenia kotła do instalacji grzewczej znajdują się na górze kotła oraz w jego tylnej części. Przed podłączeniem kotła do instalacji należy ustawić go na stablnym podłożu i wypoziomować za pomocą nóżek, w które wyposażone zostało urządzenie grzewcze i zbiornik na opał.

Orientacyjne nastawy sterownika PellPal PID Pellet

W prezentowanym dokumencie prezentujemy orientacyjne i optymalne nastawy jakie należy zastosować w swoim sterowniku PellPal PID Pellet współpracującym z kotłem PellPal o mocy 8 kW. Dokument można pobrać TUTAJ.

Kod EAN dla kotła PELLPAL 8 kW

- kocioł PELLPAL 8 kW - EAN: 5902429315268
- kocioł PELLPAL 8 kW LCD - EAN: 5902429315459

Sugerowana cena detaliczna kotła PELLPAL 8 kW:

- ze sterownikiem PELLPAL PID PELLET: 9.700 zł brutto
- ze sterownikiem PELLPAL PID PELLET - LCD (dotykowy wyświetlacz): 11.000 zł brutto

Galeria zdjęć kotła PELLPAL o mocy 8 kWCennik usług serwisowych

Usługi serwisowe kotłów PellPal na pellet objęte są poniższym cennikiem:
- pierwsze uruchomienie: 400 zł netto / 492 zł brutto
- przegląd okresowy: 350 zł netto / 430 zł brutto
- dojazd do Klienta: stawka ustalana z serwisem
- roboczogodzina: 150 zł netto / 184,50 zł brutto - usługi poza standardowym zakresem obsługi

ADRES

63-300 PLESZEW, UL. SIENKIEWICZA 45 A

ZADZWOŃ DO NAS

+48 62 742 06 06