Please enable JS

PYTANIA I ODPOWIEDZI

JAKIE MOCE OBEJMUJE TYPOSZEREG KOTŁÓW PELLPAL ?
Kotły PellPal dostępne są w wersji na pellet z automatycznymi podajnikami opału oznaczone nazwami PellPal 8, 12, 18 i 24 kW oraz kotły z rusztem żeliwnym opalane drewnem oznaczone nazwami PellPal D o mocach 16, 20 kW. Dodatkowo kocioł z podajnikiem na pellet o mocy 8 kW dostępny jest w dwóch wykonaniach tzw. standardowym ze zbiornikiem opału po prawej lub lewej stronie kotła lub w wersji SLIM ze zbiornikiem opału umieszczonym bezpośrednio nad korpusem kotła. Dzięki takiemu wykonaniu kocioł zajmuje bardzo mało miejsca przez co znajduje zastosowanie w małych pomieszczeniach.
JAKIM OPAŁEM MOŻNA PALIĆ W KOTŁACH PELLPAL ?
W zależności od rodzaju kotła można palić następującymi opałami: w kotłach PellPal z podajnikami spalany jest pellet drzewny a w kotłach PellPal D z rusztem żeliwnym spalane jest drewno w postaci polan.
CZY W KOTŁACH PELLPAL MOGĘ PALIĆ WĘGLEM LUB EKOGROSZKIEM ?
Nie. Kotły PellPal przystosowane są do spalania pelletu oraz drewna. Nie jest zalecane stosowanie innych opałów niż te do których są przystosowane.
CZY KOTŁY PELLPAL NA PELLET DOSTĘPNE SĄ Z RÓŻNYMI STEROWNIKAMI ?
Kotły PellPal przystosowane są do współpracy ze sterownikami PellPal PID PELLET oraz PellPal PID PELLET LCD Kolor. Wraz z tym sterownikiem przeszły proces badawczy i tylko to urządzenie sterujące gwarantuje prawidłową i zgodną z założeniami pracę kotła.
Z JAKIEJ BLACHY WYKONANE SĄ KOTŁY PELLPAL ?
Korpus kotła i płaszcze wodne zewnętrzne wykonane są z atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm. Poszczególne elementy kotła wycinane są laserowo co zapewnia maksymalną dokładność i 100 % powtarzalność poszczególnych elementów, z których składa się dane urządzenie grzewcze.
CZY KOCIOŁ PELLPAL MOGĘ ZAMONTOWAĆ W KAŻDEJ KOTŁOWNI I PRZY KAŻDYM UKŁADZIE C.O. - OTWARTYM LUB ZAMKNIĘTYM ?
Tak. Kotły grzewcze PallPal można zamontować w każdym domu, w układach otwartych i zamkniętych. Ważne, aby piec był montowany przez wykwalifikowanego instalatora a także aby układ grzewczy wyposażony był w niezbędne i wskazane w instrukcji montażu zabezpieczenia. Zapewni to prawidłowy montaż oraz działanie a także będzie gwarancją prawidłowej pracy kotła PellPal.
CZY PRZY PIERWSZYM ROZPALENIU MUSI BYĆ OBECNA WYKWALIFIKOWANA OSOBA / INSTALATOR ?
Tak. Po montażu kotła przez wykwalifikowanego instalatora niezbędne jest, aby pierwsze rozpalenie dokonała wykwalifikowana osoba potwierdzająca właściwe działanie kotła. Kotły PellPal objęte są programem pierwszych uruchomień i przeglądów okresowych.
CZY W FIRMIE DOMER MOŻNA KUPIĆ KOCIOŁ PELLPAL ?
Firma DOMER nie prowadzi bezpośredniej sprzedaży kotłów PellPal dla Klientów detalicznych. Kotły PellPal można kupić u oficjalnych producentów i dystrybutorów, którzy podpisali z firmą Domer umowę licencyjną. Wszystkie te firmy są wymienione w zakładce GDZIE KUPIĆ a także można je znaleźć na przygotowanej przez nas mapie OTWÓRZ MAPĘ KLIKAJĄC W TEN LINK.
CO DOSTAJĘ KUPUJĄC KOCIOŁ MARKI PELLPAL ?
Kotły PellPal dostępne są w kompletnych pakietach ze wszystkimi elementami, sterowaniem, i pełną dokumentacją a w tym ze wszystkimi certyfikatami. U każdego z producentów i dystrybutorów kotłów PellPal są one takie same i w pełni gotowe do montażu jednostki grzewczej.
CZY MOGĘ UBIEGAĆ SIĘ O DOTACJĘ NA WYMIANĘ KOTŁA KUPUJĄĆ URZĄDZENIE GRZEWCZE PELLPAL ?
Wybierając kocioł marki PellPal® możesz ubiegać się o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła. Dzięki naszej technologii kocioł spełnia najwyższe wymogi dzięki czemu można ubiegać się o najwyższą formę dofinansowania. Kotły PellPal mają bardzo niską emisję pyłów PM.
Kotły linii PellPal® zostały przebadane w certyfikowanym laboratorium i otrzymały certyfikat kotła zgodnego z klasą 5 według normy EN 303-5 oraz EcoDesign (ekoprojekt) według normy 2020-2009/125/WE. Dzięki temu można otrzymać dotację na zakup urządzenia grzewczego.
CZY KOTŁY / PIECE PELLPAL SĄ 5 KLASY ?
Tal. Wszystkie kotły PallPal są przebadane i posiadają certyfikaty 5 Klasy oraz EcoDesign.
JAKA JEST GWARANCJA NA KOTŁY PELLPAL ?
Kotły PellPal posiadają 5 letni gwarancję. Natomiast jeżeli chodzi o elementy dodatkowe takie jak urządzenia sterujące i inny osprzęt wokół kotła posiadają gwarancję przypisaną do konkretnych produktów. Szczegóły związane z elementami objętymi gwarancją a także częściami eksploatacyjnymi opisuje instrukcja obsługi kotła, którą można pobrać z zakładki DO POBRANIA.
GDZIE MOŻNA KUPIĆ CZĘŚCI EKSPLOATACYJNE / ZAMIENNE DO KOTŁÓW PELLPAL ?
Chcąc kupić jakiś element, część eksploatacyjną do kotła PellPal najlepiej jest skontatować się ze swoim dostawcą lub dystrybutorem, od którego kocioł został zakupiony.
GDZIE SERWISOWAĆ KOTŁY PELLPAL ?
Każdy instalator, który przeszedł szkolenie z obsługi, montażu i serwisu kotłów PellPal może wykonywać usługi serwisowe. Marka PellPal ma rozbudowaną sieć serwisów rozsianą po całej Polsce. Wszystkie punkty serwisowe znajdują się na dostępnej mapie - MAPA SERWISÓW PELLPAL
CZY KOTŁY (PIECE) PELLPAL SPEŁNIAJĄ NORMY JAKOŚCIOWE PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE ?
Tak. Nasze kotły spełniają wszystkie normy i posiadają wszystkie certyfikaty.
DLACZEGO MAM WYBRAĆ MARKĘ PELLPAL ?
Ponieważ jest to w tej chwili jedyna i najlepsza marka kotłów na pellet i drewno spełniająca wszystkie wymogi ekologiczne w Polsce. Posiadamy nowoczesny proces produkcji oraz ogólnopolską dystrybucję. Gwarantujemy pomoc techniczną, serwisową i pogwarancyjną. Kotły PellPal to najbardziej ekologiczne i wydajne urządzenia grzewcze na biopaliwa.

ADRES

63-300 PLESZEW, UL. SIENKIEWICZA 45 A

ZADZWOŃ DO NAS

+48 62 742 06 06