Kotły PELLPAL i program Czyste Powietrze

Razem z olbrzymim rozwojem technologicznym na świecie zauważamy coraz szybciej postępujące zanieczyszczenie środowiska. Wzrost ilości ludności powoduje coraz większe zapotrzebowanie na wszystkie surowce oraz zwiększone ich wykorzystywanie. To samo dotyczy paliw kopalnianych, które jest najpopularniejszym w Polsce surowcem wykorzystywanym do ogrzewania domów w okresie zimowym. Praktycznie od dziesiątek lat opalamy nasze piece węglem. Jest to poniekąd nasza tradycja, ponieważ posiadamy olbrzymie złoża węgla, a wiele regionów kraju praktycznie żyją z jego wydobycia. Istnieje wiele innych sposobów ogrzania domu, niestety jednak w Polsce nadal niepopularnych i trudno dostępnych. Dostarczenie do domów gazu wiąże się z rozbudową infrastruktury oraz wielkimi kosztami, na które wielu gmin nadal nie stać. Podobnie ma się sytuacja w temacie pomp ciepła i fotowoltaiki. Temat bardzo popularny i rozwojowy, jednak nadal poza zasięgiem przeciętnego gospodarstwa domowego. Tym samym w wielu domostwach nadal wykorzystywane są standardowe kotły. Ogromna ich ilość to cały czas pospolite piece zasypowe, tak zwane śmieciuchy, w których spalany jest węgiel kamienny i nierzadko śmieci i odpady. Niestety świadomość Polaków w temacie ochrony środowiska jest nadal niewystarczająca, a wielu przypadkach brak środków powoduje niechęć to zmiany kotła na ekologiczny.

Wraz z marką PELLPAL dbasz o środowisko naturalne

W ostatnich latach temat został mocno nagłośniony, przeprowadzono kampanie reklamowe i informacyjne. Uruchomiono wiele programów wspierające gospodarstwa domowe w temacie walki ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza. Już od wielu lat w Polsce i na świecie prowadzone są bardzo intensywne działania mające na celu poprawę jakości powietrza. Są one nadal niewystarczające, ale nadzieję budzi coraz większe zainteresowanie tematem i coraz większa wiedza Polaków jak chronić środowisko naturalne.

Jednym z takich programów jest program Czyste Powietrze, który zakłada pomoc finansową w wymianie kotła, ociepleniu budynku czy wymiany okien. Program ma na celu dofinansowanie kompleksowej termomodernizacji budynków oraz wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy. Dotacja może wynosić do 66 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania, do 99 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania oraz do 135 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania. Dodatkowo dla wszystkich poziomów poza wskazanymi limitami dotacja do 1 200 zł na audyt energetyczny.

Istnieje możliwość prefinansowania. Prefinansowanie to wypłata części dotacji przyznawanej osobie na rachunek bankowy wykonawcy (w formie zaliczki), zgodnie z warunkami w Programie, zaś pozostała do wypłaty część dotacji może zostać wypłacona na rachunek wykonawcy lub właściciela domu.

Dlaczego warto wybrać kotły marki PellPal?

Wiele firm w Polsce produkuje już kotły 5 klasy spełniające warunki EcoDesign. Kotły te są ekologiczne, przeszły szereg badań i posiadają certyfikaty zgodności z normami efektywności cieplnej stosowanymi w Polsce i na świecie. Dzięki zastosowaniu takich źródeł ogrzewania do środowiska nie eksportowane są zanieczyszczenia i szkodliwe związki. Firma Domer jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która stworzyła swoje autorskie ekologiczne kotły PellPal, które są obecnie jednymi z najlepszych w kraju. Każdy typ kotła PellPal przechodzi kompleksowe badanie w odpowiedniej instytucji badawczo-certyfikującej. Piec musi spełniać wymagające normy emisji spalin. Jego budowa, zastosowane materiały, osprzęt zewnętrzny oraz jakość wykonania jest dokładnie sprawdzana, analizowana i testowana. Kocioł musi przejść takie badania pozytywnie, w innym przypadku nie jest dopuszczany do produkcji i wprowadzenia na rynek. Dlatego każdy klient kupujący kocioł PellPal ma gwarancję, że kocioł spełnia wszystkie normy, został dopuszczony do sprzedaży i spełnia ekologiczne warunki użytkowania.

Uzyskaj najwyższe dofinansowanie na kotły PELLPAL!

Na kotły PellPal jako jedne z niewielu w kraju można otrzymać dofinansowanie z wcześniej wspomnianego programu Czyste Powietrze. Każdy klient otrzymuje pełny pakiet niezbędnych dokumentów, dzięki którym bez problemu złożymy wniosek i z pewnością otrzyma dofinansowanie. Kocioł PallPal wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, jest trwały i wytrzymały. Jego budowa spełnia wszystkie wymagania i normy zawarte w programie Czyste Powietrze. Jest dostosowany praktycznie do każdego domu jednorodzinnego, każdej kotłowni i układu ogrzewania budynku. Oczywiście montaż takiego kotła powinien odbywać się przez wykwalifikowany serwis montażowy posiadający odpowiednie uprawnienia. Tylko taki montaż gwarantuje właściwą pracę kotła i instalacji oraz otrzymanie gwarancji na produkt.

Firma Domer intensywnie inwestuje w rozwój swoich produktów, wspiera wszystkie programy mające wpływ na poprawę powietrza oraz jest widoczną marką na polskim rynku w dziedzinie ochrony środowiska i działań mających na celu zmniejszenie emisji szkodliwych związków do otoczenia. Kotły PellPal są najlepszym przykładem starań włożonych przez firmę w rozwój ekologicznych źródeł ciepła.