Pytania i odpowiedzi FAQ

JAKIE MOCE OBEJMUJE TYPOSZEREG KOTŁÓW PELLPAL?

Kotły PellPal dostępne są w wersji na pellet z automatycznymi podajnikami opału oznaczone nazwami PellPal 8, 12, 18 i 24 kW oraz kotły z rusztem żeliwnym opalane drewnem oznaczone nazwami PellPal D o mocach 16, 20, 25 kW. Dodatkowo kocioł z podajnikiem na pellet o mocy 8 kW dostępny jest w dwóch wykonaniach tzw. standardowym ze zbiornikiem opału po prawej lub lewej stronie kotła lub w wersji SLIM ze zbiornikiem opału umieszczonym bezpośrednio nad korpusem kotła. Dzięki takiemu wykonaniu kocioł zajmuje bardzo mało miejsca przez co znajduje zastosowanie w małych pomieszczeniach.

JAKIM OPAŁEM MOŻNA PALIĆ W KOTŁACH PELLPAL?

W zależności od rodzaju kotła można palić następującymi opałami: w kotłach PellPal z podajnikami spalany jest pellet drzewny a w kotłach PellPal D z rusztem żeliwnym spalane jest drewno w postaci polan.

CZY W KOTŁACH PELLPAL MOGĘ PALIĆ WĘGLEM LUB EKOGROSZKIEM?

Nie. Kotły PellPal przystosowane są do spalania pelletu oraz drewna. Nie jest zalecane stosowanie innych opałów niż te do których są przystosowane.

CZY KOTŁY PELLPAL NA PELLET DOSTĘPNE SĄ Z RÓŻNYMI STEROWNIKAMI?

Kotły PellPal przystosowane są do współpracy ze sterownikami PellPal PID PELLET oraz PellPal PID PELLET LCD Kolor. Wraz z tym sterownikiem przeszły proces badawczy i tylko to urządzenie sterujące gwarantuje prawidłową i zgodną z założeniami pracę kotła.

Z JAKIEJ BLACHY WYKONANE SĄ KOTŁY PELLPAL?

Korpus kotła i płaszcze wodne zewnętrzne wykonane są z atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm. Poszczególne elementy kotła wycinane są laserowo co zapewnia maksymalną dokładność i 100% powtarzalność poszczególnych elementów, z których składa się dane urządzenie grzewcze.

CZY KOCIOŁ PELLPAL MOGĘ ZAMONTOWAĆ W KAŻDEJ KOTŁOWNI I PRZY KAŻDYM UKŁADZIE C.O. - OTWARTYM LUB ZAMKNIĘTYM?

Tak. Kotły grzewcze PallPal można zamontować w każdym domu, w układach otwartych i zamkniętych. Ważne, aby piec był montowany przez wykwalifikowanego instalatora a także aby układ grzewczy wyposażony był w niezbędne i wskazane w instrukcji montażu zabezpieczenia. Zapewni to prawidłowy montaż oraz działanie a także będzie gwarancją prawidłowej pracy kotła PellPal.

CZY PRZY PIERWSZYM ROZPALENIU MUSI BYĆ OBECNA WYKWALIFIKOWANA OSOBA/INSTALATOR?

Tak. Po montażu kotła przez wykwalifikowanego instalatora niezbędne jest, aby pierwsze rozpalenie dokonała wykwalifikowana osoba potwierdzająca właściwe działanie kotła. Kotły PellPal objęte są programem pierwszych uruchomień i przeglądów okresowych.

CZY W FIRMIE DOMER MOŻNA KUPIĆ KOCIOŁ PELLPAL?

Firma DOMER nie prowadzi bezpośredniej sprzedaży kotłów PellPal dla Klientów detalicznych. Kotły PellPal można kupić u oficjalnych producentów i dystrybutorów, którzy podpisali z firmą Domer umowę licencyjną. Wszystkie te firmy są wymienione w zakładce Gdzie kupić kocioł PellPal. Przez stronę internetową oferujemy możliwość zakupu kotłów ze wskazaniem przez jakiego dystrybutora ma być wykonana sprzedaż.

CO DOSTAJĘ KUPUJĄC KOCIOŁ MARKI PELLPAL?

Kotły PellPal dostępne są w kompletnych pakietach ze wszystkimi elementami, sterowaniem, i pełną dokumentacją a w tym ze wszystkimi certyfikatami. U każdego z producentów i dystrybutorów kotłów PellPal są one takie same i w pełni gotowe do montażu jednostki grzewczej.

CZY MOGĘ UBIEGAĆ SIĘ O DOTACJĘ NA WYMIANĘ KOTŁA KUPUJĄC URZĄDZENIE GRZEWCZE PELLPAL ?

Wybierając kocioł marki PellPal® możesz ubiegać się o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła. Dzięki naszej technologii kocioł spełnia najwyższe wymogi dzięki czemu można ubiegać się o najwyższą formę dofinansowania. Kotły PellPal mają bardzo niską emisję pyłów PM.

Kotły linii PellPal® zostały przebadane w certyfikowanym laboratorium i otrzymały certyfikat kotła zgodnego z klasą 5 według normy EN 303-5 oraz EcoDesign (ekoprojekt) według normy 2020-2009/125/WE. Dzięki temu można otrzymać dotację na zakup urządzenia grzewczego.

CZY KOTŁY / PIECE PELLPAL SĄ 5 KLASY?

Tak. Wszystkie kotły PallPal są przebadane i posiadają certyfikaty 5 Klasy oraz EcoDesign.

JAKA JEST GWARANCJA NA KOTŁY PELLPAL?

Kotły PellPal posiadają 5 letni gwarancję. Natomiast jeżeli chodzi o elementy dodatkowe takie jak urządzenia sterujące i inny osprzęt wokół kotła posiadają gwarancję przypisaną do konkretnych produktów. Szczegóły związane z elementami objętymi gwarancją a także częściami eksploatacyjnymi opisuje instrukcja obsługi kotła, którą można pobrać z zakładki załączniki w produktach.

GDZIE MOŻNA KUPIĆ CZĘŚCI EKSPLOATACYJNE / ZAMIENNE DO KOTŁÓW PELLPAL?

Chcąc kupić jakiś element, część eksploatacyjną do kotła PellPal najlepiej jest skontakować się ze swoim dostawcą lub dystrybutorem, od którego kocioł został zakupiony.

GDZIE SERWISOWAĆ KOTŁY PELLPAL?

Każdy instalator, który przeszedł szkolenie z obsługi, montażu i serwisu kotłów PellPal może wykonywać usługi serwisowe. Marka PellPal ma rozbudowaną sieć serwisów rozsianą po całej Polsce. Wszystkie punkty serwisowe znajdują się na udostępnionej mapie.

CZY KOTŁY (PIECE) PELLPAL SPEŁNIAJĄ NORMY JAKOŚCIOWE PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE?

Tak. Nasze kotły spełniają wszystkie normy i posiadają wszystkie certyfikaty.

DLACZEGO MAM WYBRAĆ MARKĘ PELLPAL?

Ponieważ jest to w tej chwili jedyna i najlepsza marka kotłów na pellet i drewno spełniająca wszystkie wymogi ekologiczne w Polsce. Posiadamy nowoczesny proces produkcji oraz ogólnopolską dystrybucję. Gwarantujemy pomoc techniczną, serwisową i pogwarancyjną. Kotły PellPal to najbardziej ekologiczne i wydajne urządzenia grzewcze na biopaliwa.